FAALİYETLER

FORE KAZIK UYGULAMALARI

Fore kazıklar yerinde dökme kazıklardır. Değişik çap (Ø45-65-80-100-120-150cm) ve boylarda (0-50m) yapılabilmektedir. Hidrolik delici bir makina ile rotari olarak projeye uygun delgi yapılır. Delgi tamamlandıktan sonra kuyu içine donatı ve beton yerleştirilerek imalat tamamlanır. Kohezyonsuz zeminlerde delme işlemi sırasında zemine çelik muhafaza borusu sürülür. Muhafaza borusu, betonlama işlemi tamamlandıktan sonra zeminden geri çekilir.

Güvenilir seviyede taşıma gücüne sahip zemin tabakalarının derinde olması yada statik sistemleri açısından farklı oturmalar beklenen yapıların inşası sırasında yaygın olarak fore kazıklı derin temeller uygulanmaktadır. Ayrıca derin kazı destekleme yapılarında ve şev stabilitesi çözümlerinde rijit düşey elemanlara ihtiyaç olması halinde fore kazıklar yapılmaktadır.

Teknik Şartname

Güncellenmedi

Fore Kazık Uygulamaları - Zemintaş Fore Kazık Uygulamaları - Zemintaş Fore Kazık Uygulamaları - Zemintaş Fore Kazık Uygulamaları - Zemintaş Fore Kazık Uygulamaları - Zemintaş Fore Kazık Uygulamaları - Zemintaş Fore Kazık Uygulamaları - Zemintaş Fore Kazık Uygulamaları - Zemintaş