FAALİYETLER

JET GROUTING UYGULAMALARI

Jet Grout kolonu 400-500 bar basınç ile püskürtülen su ve çimento karışımının zeminin boşluklarını doldurup, sıkıştırması suretiyle elde edilir. Yüksek basınç, nozzle’ dan geçen enjeksiyonun çok yüksek bir kinetik enerji kazanmasını sağlar. Su- çimento karışımının hızı 250m/sn değerine ulaşarak zemini yırtar ve zeminle birleşerek, çimentolu zemin yapısı (soilcrete) oluşturur.

Jet Grouting, taşıma gücüne sahip olmayan zemin tabakaları ile yapının oturacağı alanda zeminin büyük farklılıklar göstermesi halinde ve uniform olmayan alanlarda yapı temeli altına güvenle uygulanabilen bir sistemdir.

Ayrıca yeraltı suyunun yoğun olduğu zeminlerde yapılan iksa sistemlerinde de sızdırmazlık için Jet Grout uygulaması yapılmaktadır.

Teknik Şartname

Güncellenmedi

Jet Grouting Uygulamaları - Zemintaş Jet Grouting Uygulamaları - Zemintaş Jet Grouting Uygulamaları - Zemintaş Jet Grouting Uygulamaları - Zemintaş Jet Grouting Uygulamaları - Zemintaş Jet Grouting Uygulamaları - Zemintaş Jet Grouting Uygulamaları - Zemintaş Jet Grouting Uygulamaları - Zemintaş